Jakie mleko początkowe polecają pediatrzy?

Większość niemowląt potrzebuje podstawowego preparatu, który jest wzorowany na mleku matki. Zawierają one wszystkie składniki odżywcze, których dzieci potrzebują, aby rosnąć i rozwijać się.

Preparaty są dostępne w postaci proszku, płynu i gotowej do użycia. Porozmawiaj z pediatrą o tym, co będzie najlepsze dla Twojego dziecka.

Preparaty na bazie mleka krowiego

Jeśli Twoje dziecko ma nietolerancję lub alergię na białko mleka krowiego, być może będzie musiało przejść na preparat bez zawartości mleka. Niektóre dzieci karmione piersią, u których występują objawy żołądkowo-jelitowe, takie jak nadmierne wypluwanie, słaby przyrost masy ciała, marudzenie lub przełykanie, są również narażone na rozwój choroby przewodu pokarmowego zwanej martwiczym zapaleniem jelit (NEC).

Aby rozwiązać te problemy, pediatrzy zalecają przejście na preparaty o przedłużonej hydrolizie, które rozbijają białka na mniejsze jednostki, które mogą być łatwiej strawione. Takie preparaty są droższe niż standardowe preparaty na bazie laktozy, ale mogą być pomocne dla niemowląt z ciężkimi alergiami i innymi schorzeniami.

Preparaty na bazie soi

Preparaty na bazie soi są bezpieczne dla dzieci i dostarczają im wszystkich potrzebnych składników odżywczych. Jednak pediatrzy zazwyczaj nie zalecają ich jako alternatywy dla preparatów na bazie mleka krowiego.

W szczególności nie są one idealnym wyborem dla dzieci urodzonych przedwcześnie lub z niską masą urodzeniową. Nie są też odpowiednie dla niemowląt ze słabą funkcją nerek lub z alergią na mleko krowie.

Głównym powodem do niepokoju jest fakt, że soja jest źródłem fitoestrogenów, roślinnych związków chemicznych, które w organizmie ludzkim mogą działać jak estrogen. Mogą one wpływać na rozwój dojrzewania, płodność u dorosłych i nowotwory wrażliwe na działanie hormonów.

Dodatkowo preparaty dla niemowląt na bazie soi często zawierają wyższe poziomy aluminium niż inne rodzaje preparatów. Może to negatywnie wpływać na rozwój masy kostnej u wcześniaków.

Sztuczne hydrolizaty dla niemowląt

Jeśli szukasz hipoalergicznej formuły dla swojego dziecka, nie szukaj dalej niż ekstensywnie hydrolizowane formuły. Zawierają one białko mleka krowiego, które zostało rozbite na niezwykle małe kawałki, jak sznur pereł.

Mniejsze kawałki białka sprawiają, że tego typu preparaty są łatwiejsze do strawienia dla dzieci z alergią lub nietolerancją mleka. Formuły te są zwykle produkowane z białek serwatkowych i kazeinowych.

Innym rozwiązaniem dla tych dzieci są formuły oparte na aminokwasach. Te preparaty aminokwasowe są również hipoalergiczne i mogą być pomocne w wielu schorzeniach i zaburzeniach żołądkowo-jelitowych.

Jeśli zmagasz się z problemami żołądkowo-jelitowymi i refluksem u swojego dziecka, zapytaj pediatrę, czy nie zaleciłby Ci przejścia na preparaty o zwiększonej hydrolizie. Można je znaleźć w postaci proszku, skoncentrowanego płynu lub w postaci organicznej. Możesz również wybrać specjalistyczną formułę dla wcześniaków lub innych szczególnych potrzeb. Wybór odpowiedniego preparatu nie zawsze jest łatwy, ale może być ważny dla zdrowia dziecka.

Inne opcje

Pediatrzy zalecają mleko matki dla większości niemowląt, ale niektóre dzieci mogą nie być w stanie karmić piersią z pewnych powodów. W takich przypadkach dobrą alternatywą jest mleko w proszku.

Bez względu na rodzaj mleka dla niemowląt, celem jest zapewnienie im jak najlepszego odżywiania. AAP twierdzi, że mleko w proszku powinno zawierać wystarczającą ilość białka, wapnia i innych składników odżywczych, aby pomóc dziecku rosnąć.

Najlepsze preparaty zawierają te same składniki odżywcze, które znajdują się w mleku matki, w tym DHA i AA dla rozwoju mózgu. Zawierają również prebiotyki dla zdrowia układu odpornościowego i luteinę, która wspomaga rozwój oczu.

Jeśli masz trudności ze znalezieniem preparatu, który spełniałby potrzeby Twojego dziecka, poproś o pomoc pediatrę. Być może będzie on w stanie dać Ci próbki lub zasugerować inne opcje.

Oceń artykuł: Jakie mleko początkowe polecają pediatrzy?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5