Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły?

Szybkie włosy to poważny problem dla wielu osób, ale istnieje wiele sposobów, by mu zapobiec.

Po pierwsze, warto wiedzieć, dlaczego włosy się puszą.

Szybkość włosów jest spowodowana wieloma czynnikami, takimi jak zbyt częste suszenie włosów, nadmierne mycie i używanie narzędzi do stylizacji na ciepło.

Myj włosy zimną wodą.

Sposób, w jaki myjesz włosy, może mieć ogromny wpływ na ich ogólny wygląd i samopoczucie. Każdy ma swoje preferencje co do sposobu brania prysznica, ale profesjonalni fryzjerzy znają sekret, który może zapobiec puszeniu się włosów: mycie zimną wodą.

Korpus włosa, najbardziej zewnętrzna warstwa nakładających się na siebie komórek, może się otwierać i zamykać w zależności od temperatury wody. Według badań opublikowanych w PeerJ, spłukiwanie włosów gorącą wodą rozrywa keratynowe i lipidowe wiązania otoczki i sprawia, że odstaje, co może powodować puszenie się włosów.

Jednakże spłukiwanie zimną wodą zamyka rozerwane warstwy otoczki i przywraca im naturalny stan. Pomaga to zapobiegać puszeniu się włosów i wygładza ich powierzchnię.

Unikaj gorących narzędzi do stylizacji.

Jednym z najlepszych sposobów zapobiegania puszeniu się włosów jest unikanie gorących narzędzi do stylizacji. Ciepło tych narzędzi może uszkodzić włosy i sprawić, że będą bardziej podatne na łamanie i rozdwajanie końcówek.

Unikanie gorących narzędzi oznacza również stosowanie dobrego produktu termoochronnego przed rozpoczęciem układania włosów. To tak, jakbyś przed wyjściem na słońce nałożyła na skórę krem z filtrem – chroni on przed ostrym promieniowaniem UV i pozwala uniknąć ekstremalnych uszkodzeń.

Ochrona termiczna ułatwia także osiągnięcie pożądanego wyglądu. Często wystarczy jedno przeciągnięcie narzędziem, aby uzyskać perfekcyjne wykończenie, mówi fryzjer gwiazd Mitch Stone.

Używaj szamponu i odżywki bogatych w glicerynę.

Gliceryna jest naturalnym humektantem, który pobiera wilgoć z powietrza do skóry, włosów i skóry głowy. Pomaga też przywrócić skórze funkcję bariery ochronnej i zapobiega łuszczeniu się skóry.

Jest niezbędnym składnikiem szamponów, odżywek, balsamów do ciała i mydeł. Możesz też stosować domowej roboty maseczki do włosów z gliceryną, które sprawią, że twoje włosy będą miękkie i gładkie.

Przed dodaniem gliceryny do swojej rutyny pielęgnacyjnej, koniecznie weź pod uwagę swój rodzaj włosów i warunki pogodowe. Jeśli masz grube, suche włosy lub o wysokiej porowatości, stosowanie produktów z gliceryną może obciążyć twoje pukle.

Spróbuj jedwabnej poszewki na poduszkę.

Jedwabna poszewka na poduszkę może nie być pierwszą rzeczą, o której pomyślisz, jeśli chodzi o zabiegi kosmetyczne, ale eksperci uważają, że może ona pomóc w zmniejszeniu podrażnień i zmarszczek na skórze i włosach. A ponieważ ma także właściwości nawilżające, może być bodźcem, którego potrzebujesz, by mieć więcej snu i lepszą jakość skóry i włosów.

Jedną z najlepszych zalet jedwabnej poszewki na poduszkę jest to, że pomaga zapobiegać puszeniu się włosów, co jest częstym problemem w przypadku wszystkich rodzajów włosów. Ze względu na swoją gładką strukturę nie ociera się o włosy i nie powoduje ich puszenia się lub wymykania spod kontroli – powiedział nam dr Gupta.

Pomaga też zredukować te irytujące senne fałdy i zmarszczki, które często pojawiają się na policzkach, czole lub nosie. Dzieje się tak dlatego, że nie ciągnie ona skóry tak, jak bawełniana poszewka na poduszkę.

Częste podcinanie.

Włosy mogą się puszyć, jeśli uszkodzona zostanie otoczka lub naruszona bariera ochronna wokół nich. Z tego powodu ważne jest częste podcinanie włosów, aby utrzymać je w dobrej kondycji i zapobiec ich puszeniu się.

Aby dowiedzieć się, jak często należy podcinać włosy, zapytaj swojego stylistę. Twój stylista będzie w stanie powiedzieć Ci, jak często Twoje włosy wymagają podcinania w zależności od ich struktury i stylu.

W przypadku krótkich fryzur, takich jak pixie czy bob, powinnaś podcinać je co trzy tygodnie. Ma to na celu utrzymanie ich w dobrym stanie i długości akceptowalnej społecznie, wyjaśnia Norton.

Oceń artykuł: Co zrobić, żeby włosy się nie puszyły?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5