Vinpocetine – po jakim czasie działa?

Winpocetyna (Vinca minor) jest związkiem nootropowym, który zwiększa przepływ krwi w mózgu. Dzieje się tak poprzez hamowanie enzymu zwanego PDE1 i zmniejszanie poziomu wapnia w komórkach mózgowych.

Zmniejsza również stan zapalny. W ten sposób chroni Twój mózg przed chorobami takimi jak Alzheimer i Parkinson.

Czym jest winpocetyna?

Winpocetyna jest półsyntetyczną pochodną naturalnego związku występującego w barwinku (Vinca minor). Jest skutecznym środkiem neuroprotekcyjnym, który zwiększa przepływ krwi do mózgu, poprawia funkcjonowanie mitochondriów, zmniejsza stres oksydacyjny i usuwa wolne rodniki.

Zwiększa również produkcję ATP, cząsteczki energii komórkowej, która poprawia jasność umysłu i poznanie. Brak ATP powoduje zmęczenie umysłowe oraz spowalnia proces uczenia się i zapamiętywania.

Suplement diety można bezpiecznie przyjmować w dawkach 5-10 mg trzy razy dziennie. Badania kliniczne wykazały, że większe dawki nie są tak skuteczne.

Najlepiej unikać stosowania dużych dawek winpocetyny, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Wynika to z możliwych negatywnych skutków ubocznych leku.

Jak przyjmować winpocetynę?

Twój organizm nie wytwarza winpocetyny samodzielnie, dlatego musisz przyjmować ją w formie suplementu. Jest to bardzo silny nootrop, który poprawia zdrowie poznawcze i funkcje pamięciowe.

Poprawia mózgowy przepływ krwi, dostarczając więcej tlenu i składników odżywczych do komórek mózgowych. Może również pomóc w ochronie serca, wzroku i słuchu.

Zalecana dawka to 1-3 kapsułki dziennie, z posiłkami, przyjmowane w dawkach podzielonych. Nie należy stosować leku zgodnie z zaleceniami lekarza.

Nie należy stosować leku, jeśli występują choroby wątroby lub nerek, problemy z sercem, niskie ciśnienie krwi (niedociśnienie) lub zaburzenia krwawienia. Jest również przeciwwskazany u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Ten suplement diety jest wytwarzany z barwinka pospolitego (Vinca minor) i został zatwierdzony przez Health Canada ze względu na korzyści dla zdrowia poznawczego. Jest dostępny w kapsułkach i żelach miękkich i może być bezpiecznie przyjmowany przez każdego, kto chce poprawić swoje zdolności poznawcze. Pomaga również chronić mózg przed uszkodzeniami spowodowanymi przez udary.

Jak długo działa winpocetyna?

Winpocetyna szybko przekracza barierę krew-mózg i dostaje się do mózgu w ciągu godziny od zażycia. Jej skuteczność może być zwiększona, jeśli zażyjesz ją z jedzeniem.

Badania wskazują, że ten nootropik pomaga poprawić pamięć i jasność umysłu poprzez zwiększenie mózgowego przepływu krwi. Silny mózgowy przepływ krwi oznacza, że do komórek mózgowych dociera więcej tlenu i składników odżywczych, co z kolei pomaga poprawić funkcje poznawcze.

Zmniejsza również stres oksydacyjny poprzez neutralizowanie reaktywnych form tlenu (ROS), które mogą uszkadzać komórki mózgowe i powodować spadek zdolności poznawczych. Może to mieć wpływ na leczenie choroby Alzheimera i innych demencji.

Niedawne badania wykazały, że winpocetyna może zmniejszać masę płodu i zwiększać ryzyko poronienia, dlatego kobiety w ciąży lub planujące ciążę nie powinny jej stosować. Ponadto może zwiększyć ryzyko krwawienia, jeśli przyjmujesz warfarynę w celu spowolnienia krzepnięcia krwi.

Czy Winpocetyna jest bezpieczna?

Neurohakerzy donoszą, że Winpocetyna redukuje mgłę mózgową i zmęczenie psychiczne, poprawiając jednocześnie poznanie, koncentrację, sprawność umysłową i niepokój. Może również poprawić pamięć krótko-, roboczą i długotrwałą.

Winpocetyna hamuje enzym zwany fosfodiesterazą typu 1 (PDE1), zmniejszając poziom wapnia w komórkach. Dzięki temu rozluźnia naczynia krwionośne i umożliwia dopływ większej ilości tlenu i składników odżywczych do mózgu.

Prawdopodobnie jej wpływ na mózg i naczynia krwionośne przyczynia się do poprawy pamięci i sprawności poznawczej, a także zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Alzheimera i innych zaburzeń, które z wiekiem niszczą umiejętności uczenia się i przetwarzania informacji.

Jeśli jesteś w ciąży, masz wysokie ciśnienie krwi lub przyjmujesz leki rozrzedzające krew, najlepiej będzie porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem Vinpocetine.

Vinpocetine wpływa również na czynniki krzepnięcia krwi, co może być niebezpieczne dla osób mających problemy z krwawieniem. Dlatego ważne jest, aby przerwać stosowanie Vinpocetine co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem chirurgicznym lub jeśli przyjmujesz aspirynę lub inne leki rozrzedzające krew.

Oceń artykuł: Vinpocetine – po jakim czasie działa?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5