Zębacz smugowy co to za ryba?

Przez całe starożytne czasy wierzono, że bóle zębów są powodowane przez robaki znajdujące się w jamie ustnej. Mit ten utrzymywał się nawet po tym, jak rozwinęła się nowoczesna stomatologia i odkryto prawdziwą przyczynę próchnicy i ubytków w zębach.

Wiara ta mogła mieć swoje źródło w tym, jak chore kanaliki zębinowe wyglądają pod mikroskopem. Chociaż kanaliki te wydają się przypominać robaki, nie są robakami – są to w rzeczywistości cylindryczne struktury w zębach, które pomagają przewodzić wrażliwość na temperaturę lub zimno z zęba do nerwu.

Co to jest paciorkowiec?

Paciorkowiec to bardzo małe, choć makabrycznie wyglądające, stworzenie przypominające robaka. Znajdują się w naszych ustach, gryząc nasze zęby, dziąsła i kości szczęki.

Znane są również jako robaki dziąseł, dziąsła zębów lub zapalenie dziąseł. Powodują one dokuczliwy ból zębów. Jedynym sposobem na uniknięcie ich jest praktykowanie prawidłowej higieny jamy ustnej, w tym codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów.

Bolesne zęby to chleb powszedni, ale na szczęście współczesna stomatologia opracowała wiele metod zapobiegania im. Głównym winowajcą jest płytka nazębna, która zawiera bakterie, kwasy i cząstki jedzenia. Gdy te czynniki pozostają bez kontroli, niszczą szkliwo, co prowadzi do powstawania ubytków. Najskuteczniejszym sposobem ochrony Twojego uśmiechu są regularne wizyty u dentysty w celu sprawdzenia stanu zdrowia i oczyszczenia zębów. Najlepsze jest to, że te rutynowe usługi są w przystępnej cenie i można je zaplanować w naszym gabinecie. Nasz przyjazny zespół zawsze chętnie służy pomocą. Jeśli odczuwasz ból zęba, zadzwoń do nas już dziś, aby umówić się na wizytę!

Streaky Toothworms są rodzajem ryby.

Czasami ludzie na całym świecie wierzyli, że próchnica zębów jest powodowana przez małe, ale nieustępliwe szkodniki zwane „robakami zębowymi”. Pomysł ten utrzymywał się do czasów między 1700 a 1900 rokiem, w zależności od regionu.

Dentyści udowodnili jednak, że to nie robaki są przyczyną ubytków i próchnicy, ale bakterie i kwasy. Mimo to niektórzy lekarze nadal uważają, że tkanka miazgi znajdująca się w korzeniu zęba może być robakiem, a także sugerują, że puste kanaliki znajdujące się w zębinie zęba są strukturami podobnymi do robaków, ale nimi nie są.

AdA twierdzi, że kanaliki zębinowe są niezbędne do przewodzenia wrażliwości z powierzchni zęba do nerwu i mogą być bardzo bolesne, jeśli zostaną uszkodzone. Nie jest jasne, co powoduje uszkodzenie kanalików, ale jeśli powodują one ból, należy je usunąć. To uśmierzy ból i zapobiegnie dalszemu uszkodzeniu zęba.

Zębatki pstre są rodzajem skorupiaka.

Jeden z bardziej powszechnych i często ignorowanych gatunków morskich stworzeń, zębatki pstre występują od wieków. Pomimo swojej nazwy nie są rybami, ale skorupiakami. W rzeczywistości są bliskimi kuzynami kałamarnic i ośmiornic. Wśród swoich licznych krewnych są również jednymi z najbardziej inteligentnych. Polegają na interakcjach społecznych, które zapewniają im szczęście i zdrowie. W przeciwieństwie do swoich większych kuzynów, nie są tak wybredne, jeśli chodzi o Twoje jedzenie i picie. Najlepsze jest to, że są bardzo zabawne w towarzystwie. Sztuką jest dopilnować, żeby nie wyginęły!

Straszaki to rodzaj robaków.

Przez wieki ludzie wierzyli, że ból zębów jest spowodowany przez robaki w zębach. Obecnie wiadomo, że płytka nazębna powoduje ubytki, zwane również próchnicą. Płytka składa się ze śliny, bakterii i cząstek jedzenia, które niszczą zewnętrzną powierzchnię zębów.

Płytka niszczy również kanaliki zębinowe. Kanaliki te sprawiają, że zęby są wrażliwe na ciepło i zimno.

Zaproponowano wiele różnych teorii wyjaśniających, dlaczego tak się dzieje. Jedną z nich jest to, że ludzie widzieli robaczki morskie, które mogą wypuszczać do wody miliony młodych robaczków.

Poprzedni artykuł

Jak wybrać numer wewnętrzny?

Oceń artykuł: Zębacz smugowy co to za ryba?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5