Jak zdemaskować fałszywego przyjaciela?

Jest kilka rzeczy, na które możesz zwrócić uwagę, aby rozpoznać fałszywego przyjaciela. Według ekspertów może to być brak empatii i umiejętności oceny sytuacji.

Jeśli czujesz, że twój przyjaciel wykorzystuje cię do własnych celów, być może nadszedł czas, by z nim skończyć. Będą to robić za twoimi plecami i nie będą dla ciebie dobrym przyjacielem.

Obserwacja ich zachowania

Jednym z najlepszych sposobów, by wiedzieć, czy masz do czynienia z fałszywym przyjacielem, jest obserwacja jego zachowania. Jeśli ciągle cię prześcigają lub krytykują twoje wybory, to znak, że mają kompleks niższości, którym trzeba się zająć. Mogą próbować dać ci odczuć, że jesteś jedyną osobą, w której się podkochują lub twierdzić, że potrafią wszystko zrobić lepiej niż ty. To może być znak, że nie zależy im na twoim dobru tak bardzo, jak twierdzą – mówi Leeds.

Jeśli nie słuchają cię i tylko aktualizują swoje statusy lub rozmawiają z kimś innym, kiedy ty spędzasz z nimi czas, może to być oznaką, że im nie zależy. Mogą nawet spuścić wzrok lub wygłosić jakiś komentarz, który powie ci, że nie zwracają na siebie uwagi.

Słuchaj ich myśli

Jeśli chcesz zdemaskować swojego fałszywego przyjaciela, musisz słuchać jego myśli. Według terapeutki Kirsten Brunner, LPC, która specjalizuje się w okołoporodowym zdrowiu psychicznym i doradztwie związkowym w Austin w Teksasie, twój wewnętrzny głos często odzywa się, kiedy nie słuchasz. Ważne jest, żebyś uznał, że twoja wewnętrzna mądrość jest autentycznym źródłem informacji i wskazówek. Może Ci powiedzieć, kiedy coś nie jest w porządku lub kiedy nadszedł czas, by zmienić kierunek działania, dlatego ważne jest, by się do niej dostroić i pozwolić jej mówić.

Dobrym pomysłem jest zadawanie sobie pytań, kiedy nie jesteś pewien, co mówi Ci intuicja. Pomoże Ci to ustalić, czy jest to głos z przeszłości, czy Twoje najwyższe ja. Może też pomóc Ci podejmować lepsze decyzje, unikając tych, które nie wspierają Twojej najwyższej ewolucji. Może nawet dać ci wgląd w to, dlaczego czujesz się tak, jak się czujesz.

Pytania

Pytania to świetny sposób na poznanie kogoś. Jest to ważny element komunikacji i pomaga lepiej zrozumieć innych, czy to w miejscu pracy, czy w domu.

Kluczem jest upewnienie się, że pytanie, które zadajesz, jest konkretne, zwięzłe i łatwe do zrozumienia. W ten sposób unikniesz straty czasu i uzyskania złej odpowiedzi.

Jeśli nie jesteś pewien, warto spróbować przeprowadzić burzę mózgów przed zadaniem pytania, aby upewnić się, że jest ono odpowiednie i nie zirytuje rozmówcy.

Badania pokazują, że ludzie, którzy zadają dużo pytań podczas rozmowy, są bardziej lubiani i postrzegani jako zainteresowani swoimi rozmówcami. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku czatów internetowych i speed datingu.

Oceń artykuł: Jak zdemaskować fałszywego przyjaciela?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5