Jak wybrać numer wewnętrzny?

Dodanie rozszerzenia do telefonu iPhone lub Android może pomóc Ci zadzwonić do kogoś bez konieczności pamiętania pełnego, czterocyfrowego numeru telefonu. Oto, jak to zrobić!

Większość systemów telefonicznych ma system menu, który automatycznie łączy Cię z wybranymi numerami wewnętrznymi. Systemy te mogą być jednak nieco mylące.

1. Najpierw wybierz numer główny

Jeśli musisz wybrać czyjś numer wewnętrzny, ważne jest, żebyś wiedział, jak to zrobić poprawnie. W większości systemów telefonicznych musisz najpierw wybrać numer główny, a następnie poczekać, aż operator lub system poprosi Cię o numer wewnętrzny. Może to być czasochłonne i frustrujące, zwłaszcza gdy próbujesz dodzwonić się do osoby, której dawno nie widziałeś.

Na szczęście niektóre telefony z systemem Android mają możliwość wstępnego wybierania numeru wewnętrznego, zanim jeszcze połączysz się z linią, co pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek, umożliwiając wprowadzenie numeru wewnętrznego od razu. Możesz to zrobić na dwa sposoby:

2. Dodaj pauzę

Jeśli masz numer wewnętrzny, którego wybranie trwa dłużej niż 2 sekundy, możesz dodać pauzę do połączenia. Może to być szczególnie przydatne, jeśli nie wiesz, kiedy na ekranie pojawi się opcja podania numeru wewnętrznego.

W systemie iOS można to zrobić, dodając symbol zwany pauzą (na iPhonie jest to również przecinek). Gdy użyjesz tego symbolu do wstrzymania połączenia, telefon odczeka dwie sekundy, a następnie będzie kontynuował wybieranie pozostałej części numeru.

Aby dodać pauzę lub oczekiwanie do kontaktów, otwórz kontakt, dla którego chcesz wybrać rozszerzenie, a następnie stuknij przycisk pauzy na klawiaturze numerycznej. Po prawej stronie numeru telefonu kontaktu pojawi się przecinek.

3. Dodawanie oczekiwania

Jeśli musisz poczekać na zakończenie automatycznej wiadomości, możesz dodać oczekiwanie do połączenia. W tym celu stuknij przycisk pauzy lub wpisz przecinek (,) lub średnik (;).

Symbol pauzy oznacza dwusekundową przerwę, po której telefon zadzwoni na numer wewnętrzny. Jeśli musisz czekać dłużej, powtórz ten proces i dodaj kilka pauz.

Metoda oczekiwania sprawdza się najlepiej, gdy numer wewnętrzny nie może być wprowadzony przed zakończeniem automatycznej wiadomości lub gdy istnieje nieokreślony czas, w którym można wybrać kontakt. Ta opcja ma również możliwość włączenia limitu czasowego, więc kontakty zostaną zwolnione z tego kroku dopiero wtedy, gdy spełnią ustalony przez Ciebie warunek lub osiągną limit czasowy.

4. Dodaj przecinek

Jeśli wybierasz dla kogoś numer wewnętrzny, możesz wstawić przecinek, aby wymusić na telefonie pauzę przed wybraniem tego numeru. Działa to na Androidzie i iPhone’ach i jest świetną sztuczką, która uchroni Twój palec przed bólem związanym z wprowadzaniem zbyt wielu numerów lub opcji menu za jednym razem.

Aby dodać przecinek do połączenia, dotknij przycisku symboli na klawiaturze z kursorem na końcu numeru, który ma być wstrzymany przed wprowadzeniem. Zobaczysz przecinek (,) i zostaniesz poproszony o zrobienie dwusekundowej pauzy, zanim telefon go wprowadzi. Może minąć kilka prób, zanim telefon rozpozna ten symbol i go uaktywni, ale efekty będą warte wysiłku.

5. Dodaj spację

Dodanie spacji przy wybieraniu numeru wewnętrznego może być przydatne w sytuacjach, gdy trzeba odczekać kilka sekund między numerem głównym a wewnętrznym. Jeśli chcesz dodać pauzę między numerem głównym a numerem wewnętrznym, wybierz w menu opcję Pauza. Telefon wstrzyma się na dwie sekundy przed wprowadzeniem numeru wewnętrznego, a następnie wznowi wprowadzanie numeru wewnętrznego, gdy będziesz wybierał resztę numeru. Dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo klawiszy, a nie będziesz musiał wielokrotnie dodawać tego samego przecinka i spacji.

Oceń artykuł: Jak wybrać numer wewnętrzny?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5