Atussan – po jakim czasie działa?

Atussan jest produktem leczniczym o działaniu przeciwkaszlowym i rozszerzającym oskrzela. Jest stosowany w leczeniu kaszlu różnego pochodzenia, np. wirusowego lub bakteryjnego, podrażnieniowego i alergicznego.

Atussan jest skutecznym środkiem hamującym kaszel, zalecanym dla dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych. Może być przyjmowany w postaci syropu lub tabletek.

Co to jest Atussan?

Atussan jest lekiem stosowanym w leczeniu hiperglikemii u pacjentów z cukrzycą typu 2. Zawiera aktywny składnik sorbitol, który jest cukrem pomagającym obniżyć wysoki poziom glukozy we krwi.

Atussan występuje w postaci tabletek i jest dostępny w aptekach bez recepty. Zazwyczaj przyjmuje się go od jednego do dwóch razy dziennie, w zależności od zaleceń lekarza.

Podczas przyjmowania leku Atussan należy pamiętać o nawodnieniu. Pomoże to zmniejszyć wszelkie efekty uboczne leku.

Lek działa również poprzez wspomaganie organizmu w produkcji insuliny. Oznacza to, że podczas przyjmowania Atussanu powinieneś pić dużo wody, zwłaszcza jeśli jesteś cukrzykiem.

Atussan ma również wpływ na obniżenie poziomu cholesterolu w organizmie. Oznacza to, że powinieneś unikać spożywania pokarmów zawierających dużo tłuszczu, takich jak mięso i ser. Zapobiegnie to gromadzeniu się tłuszczu w organizmie, co może prowadzić do różnych problemów.

Jak przyjmować Atussan?

Atussan przyjmuje się z wodą, 1 do 2 ml dziennie. Dawka zależy od wagi i ilości tkanki tłuszczowej. Lekarz weźmie również pod uwagę historię choroby pacjenta i wyniki badań krwi przed podjęciem decyzji o najlepszym dawkowaniu.

Atussan zawiera 1,5 mg/ml syropu leku o nazwie cytryna butamiratu lub substancje pomocnicze (sorbitol ciekły, glicerol, sacharyna sodowa, aromat pomaranczowy plynny, kwas cytrynowy jednowodny, sodu cytrynian, wode oczyszczona).

Składnik sorbitol jest substancją podobną do cukru, która jest stosowana w wielu lekach zapobiegających otyłości i zmniejszających ryzyko chorób serca. Pomaga również w utracie wagi poprzez regulację sposobu, w jaki organizm wykorzystuje kalorie i składniki odżywcze.

Atussan działa poprzez hamowanie produkcji substancji zapalnych w organizmie. Zmniejsza to ryzyko rozwoju wrzodów i innych poważnych problemów żołądkowo-jelitowych. Zmniejsza również ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu. Lek może być również stosowany w leczeniu stłuszczeniowej choroby wątroby. Nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej 12 roku życia.

Po jakim czasie działa Atussan?

Atussan ma działanie przeciwkaszlowe i rozszerza oskrzela, ułatwiając oddychanie. Jest stosowany w objawowym leczeniu kaszlu różnego pochodzenia, w tym przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Atussan jest lekiem na receptę, co oznacza, że jest stosowany wyłącznie przez lekarzy. Nie wolno przyjmować leku Atussan, jeśli jesteś na niego uczulony lub jeśli masz astmę, katar sienny lub inne alergie. Nie zaleca się również stosowania leku Atussan dłużej niż przez 12 tygodni.

Atussan działa poprzez opóźnienie reakcji w mózgu, która powoduje reakcję zapalną. Zmniejsza to ból, swędzenie i inne objawy przeziębienia lub grypy. Atussan może również zmniejszyć ilość śluzu w gardle, który jest spowodowany infekcją dróg oddechowych. Pomaga również lepiej spać.

Skutki uboczne stosowania leku Atussan

Atussan należy do szerokiej grupy leków przeciwkaszlowych. Zmniejsza częstotliwość kaszlu i rozszerza oskrzela, co ułatwia oddychanie. Nie powoduje przyzwyczajenia ani uzależnienia. Jest stosowany w objawowym leczeniu kaszlu o różnej etiologii.

Głównym składnikiem aktywnym leku Atussan jest butamiratu cytrynianu. Jest on metabolizatorem receptorów fenylo-2-maslowergicznych i dietyloaminoetoksyetanolu. Ma spowolniony wpływ na wychwyt zwrotny tych receptorów, czemu towarzyszy zwiększony poziom tlenku azotu we krwi.

Dwuwęglan sodu, sorbitol potasowy i glicerol są dodawane jako substancje pomocnicze. Pomagają one rozpuścić syrop w ustach i dostosować pH roztworu.

Atussan nie powinien być stosowany u pacjentów ze znaną nadwrażliwością na którykolwiek składnik preparatu. Ponadto nie należy go podawać kobietom w ciąży i dzieciom poniżej 3 roku życia. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić następujące objawy: senność, nudności, wymioty, biegunka i utrata równowagi.

Oceń artykuł: Atussan – po jakim czasie działa?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5