Co robić na kaca?

Alkohol jest diuretykiem, który powoduje odwodnienie, więc picie wody między kolejnymi drinkami i przed snem może zmniejszyć kaca.

Oprócz wody spożywaj pokarmy bogate w węglowodany, które podniosą poziom cukru we krwi i złagodzą bóle głowy, mięśni, nudności i zmęczenie.

Unikaj alkoholi wysokoprocentowych, takich jak whisky i gin, które mogą prowadzić do gorszych objawów niż napoje niskoprocentowe.

Pij dużo wody

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić kaca, ale jedną z najważniejszych jest picie dużej ilości wody. Odwodnienie jest częstą przyczyną objawów kaca, a alkohol może odwodnić Cię jeszcze bardziej.

Alkohol działa jak diuretyk, czyli sprawia, że Twoje nerki wydalają więcej moczu. Może to prowadzić do odwodnienia i wielu objawów, takich jak pragnienie, osłabienie, suchość w ustach i ból głowy.

Możesz również stracić płyny w wyniku wymiotów lub biegunki. Wypicie wody lub napoju sportowego może uzupełnić utracone płyny, a także zastąpić sód, potas i inne elektrolity utracone przez organizm w wyniku spożycia alkoholu.

Oprócz picia dużej ilości wody, spożycie zdrowego posiłku może pomóc złagodzić wchłanianie alkoholu. Pamiętaj jednak, żeby wybierać produkty o wysokiej zawartości białka, ponieważ alkohol może obniżyć poziom białka.

Jedzenie lekkiego posiłku

Jedzenie lekkiego posiłku jest szczególnie ważne, kiedy masz kaca. Alkohol działa moczopędnie, co może prowadzić do odwodnienia.

Dobrym pomysłem jest spożywanie dużej ilości wody, a napoje z elektrolitami również mogą pomóc w nawodnieniu organizmu.

Sok owocowy to świetny wybór. Jest niskokaloryczny i stanowi doskonałe źródło cukru i minerałów, które pomogą Twojemu organizmowi odzyskać siły po kacu.

Inne pokarmy o wysokiej zawartości składników odżywczych to ciemne liście i rośliny strączkowe. Oba te produkty są dobrym źródłem witamin, aminokwasów i minerałów, które pomogą Twojemu ciału wyleczyć się z kaca.

Przekąski węglowodanowe są również przydatne, aby pomóc zatankować organizm. Dostarczają one energii, której Twoje ciało potrzebuje, aby przetrwać dzień i są łatwe do strawienia.

Zażyj środek przeciwbólowy

Zażycie środka przeciwbólowego jest dobrym pomysłem, jeśli cierpisz na kaca. Możesz znaleźć leki dostępne bez recepty, takie jak ibuprofen i aspiryna, które pomogą Ci złagodzić bóle głowy i mięśni spowodowane przez toksyny znajdujące się w Twoim organizmie po zbyt dużej ilości alkoholu.

Musisz jednak przyjmować je ostrożnie, ponieważ mogą podrażnić Twój żołądek. Mogą również powodować wrzody i krwawienie z przewodu pokarmowego.

Zatem zanim weźmiesz Advil, upewnij się, że wypijesz dużo wody i zjesz lekki posiłek. Musisz dać organizmowi czas na wypłukanie toksyn i nawodnienie.

Najważniejszą rzeczą jest odpoczynek, mówi dr Stacia Cutler, dyrektor Center for Sleep and Circulatory Health na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco. Ludzie, którzy źle śpią, częściej mają kaca.

Idź do łóżka

Nie da się ukryć, że picie alkoholu może prowadzić do różnych objawów, których nie chcesz doświadczać następnego dnia. Jednym z bardziej rozpoznawalnych jest straszny kac.

Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby złagodzić niektóre z tych objawów. Dobrym początkiem jest wypicie dużej ilości wody przed snem.

Powinieneś też zjeść dobrze zbilansowany posiłek. Pomoże to ustabilizować poziom cukru we krwi, dzięki czemu na dłuższą metę poczujesz się lepiej.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest jak najszybsze pójście spać. Dobry wypoczynek w nocy może bardzo pomóc Ci w odzyskaniu równowagi po kacu.

Oceń artykuł: Co robić na kaca?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5