Kategoria b czym można jeździć?

Jeśli masz pełne brytyjskie prawo jazdy (kategoria B), możesz prowadzić większość konwencjonalnych furgonetek o masie do 3,5 tony i z maksymalnie ośmioma miejscami dla pasażerów.

Jednakże waga w pełni załadowanej przyczepy nie może przekraczać 4250 kg. Jeśli interesuje Cię kariera kierowcy komercyjnego, musisz zdobyć prawo jazdy klasy B.

Samochody

Samochody mają różne kształty i rozmiary. Niektóre samochody można kupić za mniej niż 30 000 dolarów, inne są nieco bardziej wypasione. Ale jeśli jesteś na rynku nowych samochodów, jest kilka rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim pociągniesz za spust nowego, błyszczącego samochodu. Po pierwsze, jaki masz budżet? Po drugie, jaki jest Twój styl jazdy? I wreszcie, co Twoi pasażerowie lubią robić w czasie jazdy? Wszystkie te pytania pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Ciebie samochód. Mamy nadzieję, że zakupy będą przyjemne! Jeśli więc szukasz najlepszego samochodu dla siebie, pozwól nam wykorzystać nasze badania i kreatorów ocen do pracy! Wyniki uzyskamy w krótkim czasie. A jeśli po drodze będziesz potrzebował pomocy, zadzwoń do nas!

Minibusy

Minibusy, zwane też shuttle busami, to mniejsze pojazdy przeznaczone do przewozu pasażerów na żądanie. Są szczególnie przydatne dla mniejszych grup osób, takich jak wycieczki szkolne, akcje taksówkowe, usługi lotniskowe i małe imprezy firmowe.

Istnieje wiele różnych typów minibusów, z których każdy ma swoje własne cechy. Zazwyczaj minibus może pomieścić od 9 do 17 pasażerów, łącznie z kierowcą. Ważne jest, aby wiedzieć, ilu pasażerów może pomieścić dany typ mikrobusu, ponieważ będzie to miało wpływ na to, czy potrzebujesz specjalnej licencji, czy nie.

Możesz prowadzić mikrobus z maksymalnie 16 pasażerami i masą całkowitą (GVW) nie większą niż 3500 kg. Możesz to zrobić na podstawie standardowego prawa jazdy z kategorią D1 lub pozwolenia z sekcji 19.

Jeśli zdałeś egzamin na prawo jazdy przed 1 stycznia 1997 roku, powinieneś automatycznie mieć kod D1 na swoim prawie jazdy. Pozwoli Ci to na prowadzenie minibusu z maksymalnie 16 miejscami siedzącymi, łącznie z kierowcą, na zasadzie „not for hire or reward”. Uprawnienie to pozostanie na twoim prawie jazdy aż do osiągnięcia wieku 70 lat, chyba że zostanie wcześniej usunięte.

Warto zauważyć, że jeśli jesteś kierowcą i chcesz prowadzić minibus, w którym jest więcej niż 16 pasażerów, musisz mieć prawo jazdy D1 lub pozwolenie Section 19. Jeśli nie posiadasz prawa jazdy D1, musisz zdać dodatkowy egzamin na prawo jazdy i spełnić określone wymagania zdrowotne.

Na przykład kierowcy w wieku powyżej 70 lat mogą prowadzić pojazd z prawem jazdy D1 tylko wtedy, gdy spełnią wymagania zdrowotne dotyczące prowadzenia minibusu. Jeśli masz ponad 70 lat, koniecznie skontaktuj się z lokalnymi władzami, zanim spróbujesz po raz pierwszy skorzystać z mikrobusu, ponieważ mogą one mieć specjalne przepisy i wymagania zdrowotne.

Minibus to popularna forma transportu, która może być wykorzystywana do wielu celów, takich jak wesela, wycieczki szkolne, podróże zespołowe i przewozy wahadłowe. Pojazdy te mogą być używane do przewozu dużej liczby osób i często są bardziej przystępne cenowo niż tradycyjny autobus.

Oceń artykuł: Kategoria b czym można jeździć?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5