Jakie oznaczenie mają opony wielosezonowe?

M+S to oznaczenie, które wskazuje, że opona ma pewne właściwości całoroczne w porównaniu z oponami letnimi. Po raz pierwszy użyto go do odróżnienia opon diagonalnych typu knobby przeznaczonych do jazdy po błocie i/lub śniegu od prostych żeberek wczesnych radialnych opon do samochodów osobowych i lekkich ciężarówek.

M+S jest jednak bardzo jednowymiarowym testem i nie mierzy trakcji na lodzie, śniegu i błocie pośniegowym. Z tego powodu nie pomaga kierowcom w pełni ocenić oczekiwań dotyczących osiągów opon zimowych.

Yokohama A/S 3+ All-Season

Yokohama A/S 3+ All-Season to opona całoroczna o bardzo wysokich osiągach, stworzona dla kierowców samochodów sportowych, sportowych coupe i luksusowych sedanów, którzy chcą mieć pewność całorocznych osiągów i lepszą trakcję na mokrej nawierzchni. Asymetryczna rzeźba bieżnika łączy w sobie doskonałe prowadzenie z całorocznymi osiągami, zapewniając prawdziwie wielowymiarowe wrażenia z jazdy.

Mieszanka HS-2 zastosowana w oponie znacznie poprawia hamowanie na mokrej i zimnej nawierzchni, zapewniając niezawodną przyczepność przy każdej prędkości. Opona posiada również zoptymalizowaną powierzchnię styku z podłożem, co zwiększa jej żywotność, oraz czterostopniową sekwencję zmiennych nacięć, która redukuje hałas pochodzący z drogi i rzeźby bieżnika.

To wspaniałe połączenie sprawia, że opona ta jest ulubioną oponą właścicieli sportowych coupe i sportowych sedanów. Zapewnia ona porywające osiągi i komfortową jazdę, co daje naprawdę wyjątkowe wrażenia, bez żadnych minusów związanych z większością opon wyczynowych.

Yokohama produkuje najnowocześniejsze opony od lat 90-tych, a ten model całoroczny nie jest wyjątkiem. Marka ma reputację producenta wysokiej jakości opon całorocznych i zimowych, które zapewniają doskonałą trakcję na suchej, mokrej nawierzchni, a nawet na śniegu.

BFGoodrich All-Terrain T/A KO2

BFGoodrich All-Terrain T/A KO2 to premierowa opona wielosezonowa tej marki, która zapewnia wyjątkową wytrzymałość, trwałość i trakcję podczas pokonywania trudnych warunków. Sprawdzona w wyścigach technologia CoreGardTM, opracowana dla opony Baja T/A KR2, zapewnia o 20% większą wytrzymałość gumy bocznej, która zapobiega uszkodzeniu ściany bocznej i pomaga pewnie pokonywać najbardziej wymagający teren terenowy.

Poza sprawdzoną w wyścigach gumą boczną CoreGard, KO2 ma również zwiększoną gęstość gumy dla lepszej przyczepności i trakcji terenowej oraz posiada zaawansowaną konstrukcję ugięcia, która zapobiega zaczepianiu się wystających przedmiotów o ścianę boczną i jej rozszczepianiu. Pomaga to chronić ścianę boczną przed najczęstszą przyczyną awarii opony i ułatwia radzenie sobie z trudnymi zagrożeniami drogowymi, takimi jak kamienie i inne odłamki.

Kolejną zaletą jest bardziej zaawansowana mieszanka bieżnika i przeprojektowany ślad, które razem wydłużają żywotność opony o 15% na asfalcie i podwajają żywotność na drogach szutrowych w porównaniu z poprzednią KO. Dzięki temu KO2 jest w stanie sprostać ekstremalnym warunkom jazdy na mokrej i suchej nawierzchni, a także na śniegu.

Wysokiej jakości trójwymiarowe, pełne lamele KO2 zapewniają doskonałą trakcję zarówno w błocie, jak i na śniegu, zwłaszcza gdy opona jest maksymalnie napompowana. Konstrukcja ząbkowanego barku maksymalizuje trakcję w błocie, śniegu i na skałach, pomagając jednocześnie rozłożyć naprężenia na całej powierzchni stopy, co pomaga ograniczyć zużycie.

Michelin Pilot Sport A/S 3+

Michelin Pilot Sport A/S 3+ to opona całoroczna o bardzo wysokich osiągach, która łączy w sobie trakcję na mokrej i suchej nawierzchni opony letniej z możliwościami trakcji w niskich temperaturach i na śniegu opon zimowych. Opona została zaprojektowana, aby dać kierowcom sportowych coupe, sedanów i samochodów wyczynowych najwyższą jakość prowadzenia i kontroli nad pojazdem przez cały sezon, bez uszczerbku dla osiągów i bezpieczeństwa.

Opona ta posiada unikalny wzór bieżnika wsparty sprawdzonymi technologiami Michelin, które zapewniają pewność na mokrej i suchej nawierzchni, niewiarygodne hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni oraz zwiększone osiągi przez cały sezon. Opona posiada również gwarancję trwałości bieżnika na 45 000 mil.

Aby osiągnąć taki poziom osiągów, wewnętrzna konstrukcja opony obejmuje dwa pasy stalowego kordu o wysokiej wytrzymałości, wzmocnione spiralnie owiniętym kordem poliamidowym, co zapewnia przewidywalne prowadzenie, wydajność przy wysokich prędkościach i zużycie bieżnika. Przełomowa mieszanka Extreme Silica+ zachowuje przyczepność na mokrej nawierzchni, a duże rowki przeciwdeszczowe zapewniają stabilność opony na mokrych drogach.

Opona Pilot Sport A/S 3+ jest również wyposażona w specjalny materiał Helio, który zwiększa trakcję na lekkim śniegu i w niskich temperaturach. W miarę zużywania się bieżnika pojawiają się ukryte krawędzie, które chwytają luźny śnieg, zapewniając szybkie przyspieszenie i hamowanie. W porównaniu z poprzednią wersją, opona A/S 3+ ma o 28% lepszą trakcję na śniegu.

Oceń artykuł: Jakie oznaczenie mają opony wielosezonowe?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5