Św. Hanna czego jest patronką?

Święta Hanna jest jedną z kobiet wymienionych w Księdze 1 Samuela. Jej historia jest również opowiadana w kilku pismach niebiblijnych.

Była żoną Elkanaha. Była bezdzietna, ale pozostała wierna Bogu.

Historia Hanny

Święta Hanna była jedną z dwóch żon Żyda Elkanaha. On bardzo ją kochał, ale ona nie była w stanie urodzić dzieci.

Szczęśliwa i żarliwie modląca się w świątyni nad swoim nieszczęściem. Ślubowała oddać swego pierworodnego syna Bogu, jako osobę przeznaczoną do służby.

Kiedy Eli, kapłan, dowiedział się o jej historii, udzielił jej błogosławieństwa, a ona poczęła i urodziła Samuela. Przepowiedział też, że dzięki złożonemu ślubowi będzie miała kolejne dzieci.

Jej historia jest źródłem zachęty i inspiracji dla kobiet, które zmagają się z niepłodnością. Przypomina, że Bóg słyszy i odpowiada na modlitwy, gdy płyną one z serca.

Patronat św. Hanny

Hanna jest człowiekiem wielu talentów. Jest naturalnym animatorem, który ma na swoim koncie niezliczone występy w telewizji, a także wywalczył sobie niszę w świecie muzyki, specjalizując się w grze na kontrabasie.

W swojej codziennej pracy Hanna jest najbardziej znany z przekształcenia Zoo i Akwarium w Columbus w jedno z najlepszych w kraju. Jego praca polegała na malowaniu łazienek, usuwaniu odchodów zwierząt i podnoszeniu morale pracowników zoo.

Ale to jego umiejętność nawiązywania kontaktów z ludźmi z różnych środowisk uczyniła z niego gwiazdę. Fani nazywają go „human connection”, a jego filantropijna postawa jest wręcz inspirująca. Pomógł nawet założyć szkołę, która zajmuje się największym problemem dzieci w naszych czasach – znęcaniem się i depresją. Hanna Perkins Center for Child Development zmienia świat po jednym dziecku.

Modlitwy świętej Hanny

Hannah może nie była pierwszą osobą, która poczęła syna, ale z pewnością nie ustępowała w wierze i modlitwie. Modliła się w drodze do świątyni, gdzie wraz z Elim poświęciła swojego pierworodnego, Samuela, Panu. Była też zagorzałą czytelniczką Starego Testamentu i nie wahała się dzielić swoimi przemyśleniami z innymi. Jej imię do dziś jest czczone wśród uczonych jako jednego z wielkich języka hebrajskiego. Jest znana ze swojej wiary i wierności, a także z niesłabnącej hojności. Jest wzorem poświęcenia, ale nie obyło się bez problemów. Jej historia uczy nas, że Bóg często działa w ciemności, a my powinniśmy być przygotowani, by z nienaruszoną wiarą stawić czoła złemu.

Święto świętej Hanny

Hanna jest patronką bezdzietnych kobiet. Jej imię oznacza „pomocna”. W Biblii była kobietą, która modliła się o narodziny proroka Samuela. Jest też dobrym przykładem wytrwałości i ofiarnej miłości.

Mimo że była pielęgniarką w czasach komunistycznych, nie straciła z oczu swojego powołania do służby Bogu i bliźnim. Z pomocą setek studentek pielęgniarstwa rozwinęła pielęgniarstwo parafialne w swojej diecezji krakowskiej, pomagając pacjentom przewlekle chorym i żyjącym w złych warunkach socjalnych.

Jej przykład zainspirował papieża Jana Pawła II do ustanowienia 11 lutego dniem poświęconym modlitwie za chorych i niepełnosprawnych. Jest też pierwszą osobą świecką beatyfikowaną przez Kościół. Jej przykład i modlitwy są inspirujące dla wszystkich współczesnych pielęgniarek, niezależnie od tego, czy pracują na pierwszej linii frontu, czy opiekują się chorymi w domu. Są one powołane, by być światłem Chrystusa, niosąc Jego krzyż i kochając swoich pacjentów i swoją wspólnotę!

Oceń artykuł: Św. Hanna czego jest patronką?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5