Forever – co to znaczy po polsku?

Jeśli uczysz się polskiego, możesz zastanawiać się, co oznacza słowo 'wiecznie’ w tym języku. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, co ono oznacza i da kilka wskazówek, jak poprawnie wymawiać je po polsku.

Słowo forever jest formą dwuwyrazową, która może oznaczać nieustannie lub bezustannie. Jest to trudne słowo do nauczenia się, ale istnieje wiele materiałów, które pomogą Ci je opanować!

Definicja

Na zawsze po polsku to zwrot, który oznacza „na zawsze” lub „na wieczność”. Jest to wyrażenie, które może być użyte do wyrażenia poczucia niekończącego się czasu lub poczucia, że coś będzie się działo wiecznie. Może być również użyte w odniesieniu do czegoś, co dzieje się od dłuższego czasu, jak np. pogoda lub pory roku.

Na przykład, zwrot ten może być użyty do opisania kogoś, kto istnieje od bardzo dawna i jest bardzo popularny wśród ludzi. Dzieje się tak dlatego, że osoba ta jest obecna od tak dawna i jej obecność zrobiła różnicę w życiu ludzi.

Innym znaczeniem Forever jest „fatalizm”. Można go użyć, by powiedzieć, że coś się stanie, nawet jeśli nie będzie to dobre. Jest to bardzo popularny zwrot w Polsce, szczególnie często pojawia się w rozmowach o polityce. Można go użyć, gdy mówimy o politykach, którzy próbują manipulować opinią publiczną lub gdy mówimy, że nie są oni odpowiedzialni za to, co dzieje się w ich kraju.

Synonimy

Forever ma długi i historyczny związek z językiem angielskim, ale nadal jest bardzo popularny w języku polskim. Szybkie wyszukiwanie w Google słowa „forever in Poland” daje ponad 10 milionów wyników, dzięki uprzejmości naszych przyjaciół z wydziału lingwistycznego. W naszej kolekcji znajduje się ponad 42 000 słów, więc na pewno znajdziesz jakąś perełkę. Niezależnie od tego, czy szukasz najnowszych technologii, czy nowego imienia dla swoich dzieci, mamy wszystko pod kontrolą. Nawet subskrypcja jest bardzo prosta – wystarczy karta kredytowa i telefon.

Antonimy

Forever to słowo, które oznacza „na zawsze” lub „na zawsze i na wieczność”. Kiedy używasz tego słowa, mówisz, że coś zawsze będzie się działo lub trwało.

W języku polskim antonimy to słowa przeciwne, których możesz użyć, by zastąpić słowo, którego szukasz. Oto kilka antonimów dla Forever.

W plWordNet czasowniki są rozróżniane głównie przez hiponimię/hyperonimię i meronimię/holonimię. Rysunek 1 przedstawia grupę czasowników związanych z szachami: szachowac 'sprawdzić impf’, zaszachowac, dac szacha 'sprawdzić pf’, matowac 'sprawdzić impf’, zamatowac, dac mata 'sprawdzić pf’, patowac 'spowodować impf’.

Następny artykuł

Jak wygrać w statki?

Oceń artykuł: Forever – co to znaczy po polsku?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5