Ekspres do kawy 15 czy 19 bar?

Bar to jednostka miary używana do przedstawienia ciśnienia. Odpowiada 14,7 PSI, czyli ciśnieniu atmosferycznemu na poziomie morza.

Im wyższa liczba słupków, tym większe ciśnienie zastosuje ekspres do kawy, aby przepuścić wodę przez zmieloną kawę. Pomaga to stworzyć kultowy wygląd cremy, czyli kremowej konsystencji i karmelowej barwy, która nadaje espresso jego kultowy smak.

Jaka jest różnica między 15 a 19 barami?

Różnica między 15 a 19 barami to wielkość ciśnienia, jakie ekspres wywiera na wodę podczas procesu ekstrakcji. Ciśnienie to może mieć znaczący wpływ na końcową jakość espresso i cremy, która powstaje.

Może również wpływać na smak espresso i na to, czy będzie ono dobrze smakować. Im wyższe ciśnienie, tym bardziej gorzka i przypalona będzie kawa.

Choć dla wielu osób nie jest to coś złego, może stanowić problem dla tych, którzy są wrażliwi na pewne smaki. Jeśli jesteś jedną z tych osób, możesz wybrać ekspres o ciśnieniu 9 barów lub mniejszym.

Innym ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj pompy używanej w ekspresie. Niektóre ekspresy mają pojedynczą pompę, która przepycha gorącą wodę przez fusy, podczas gdy inne używają wielu pomp, by przepchnąć wodę przez fusy.

Jakie są korzyści z 19 barów?

Jeśli chodzi o ekspres do kawy, masz wiele możliwości wyboru. Najlepszym sposobem na podjęcie decyzji, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni, jest porównanie cech, wydajności i ceny. Następnie możesz wybrać najlepszy dla siebie i swojego gospodarstwa domowego i zacząć przygotowywać te nieuchwytne espresso, latte czy cappuccino, na które masz ochotę.

Najlepszym sposobem jest zakup dobrze zaprojektowanego i wysokiej jakości produktu, na którym będziesz mógł polegać przez lata. Poza tym, co oczywiste, musisz szukać takich funkcji, jak cykl czyszczenia jednym dotknięciem, automatyczne uzupełnianie zbiornika na mleko, czytelna instrukcja obsługi i zawór bezpieczeństwa zapobiegający przepełnieniu. Pod tym względem Lafeeca 21-Bar Combo Espresso and Drip Coffee Maker wyróżnia się na tle innych urządzeń. Nowoczesny design w stylu retro i najwyższa jakość sprawiają, że jest to kuchenny niezbędnik, którym będziesz mógł się chwalić przez lata. A najlepsze jest to, że można go kupić za bezkonkurencyjną cenę.

Który jest najlepszy ekspres do kawy z 19 barami?

Dzięki pompie ciśnieniowej o mocy 19 barów ekspres Breville Barista Express jest w stanie przygotować pyszne espresso. Zawiera również rączkę do gotowania mleka, która umożliwia przygotowanie cappuccino, latte i innych napojów. Urządzenie jest wystarczająco małe, aby zmieścić się w mniejszych kuchniach, a zbiornik na wodę jest odłączany, co ułatwia jego napełnianie. W zestawie znajduje się stały filtr w złotym kolorze i tamper, a urządzenie można zaprogramować z wyprzedzeniem do 24 godzin. Jest to więc świetny wybór dla każdego domu.

Poprzedni artykuł

Jak się pozbyć kuny?

Oceń artykuł: Ekspres do kawy 15 czy 19 bar?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5