Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

Bez względu na to, czy chcesz wyceniać nieruchomości mieszkalne czy komercyjne, ta ścieżka kariery może być ekscytująca i lukratywna. Jest jednak wiele kroków, które musisz podjąć, aby osiągnąć ten cel.

Na początek musisz ukończyć studia licencjackie i zdobyć licencję. Może to zająć co najmniej cztery lata, w zależności od stanu, w którym się znajdujesz.

Kursy

Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem rzeczoznawcą nieruchomości, pierwszym krokiem jest ukończenie edukacji związanej z tym zawodem. Obejmuje to ukończenie 75 godzin kursów krajowych oraz kursów specyficznych dla danego stanu.

Po ukończeniu podstawowych kursów będziesz musiał znaleźć certyfikowanego rzeczoznawcę, pod którym będziesz pracował podczas okresu praktyki (może to trwać sześć miesięcy lub dwa lata, w zależności od stanu). Osoba ta będzie Twoim przełożonym i pomoże Ci poznać niuanse wyceny nieruchomości.

Apraiserzy oceniają nieruchomości mieszkalne pod kątem ich aktualnej, godziwej wartości rynkowej, przeprowadzając inspekcje, poszukiwania nieruchomości i analizując dane. Piszą również raporty na temat swoich ustaleń dla klientów i kredytodawców.

Aprasy są zatrudniane przez firmy z branży nieruchomości, kredytodawców hipotecznych i osoby prywatne. Dokonują wycen przy zakupie domu, refinansowaniu, rozwodach i majątkach.

Szkolenie w miejscu pracy

Kariera rzeczoznawcy majątkowego może być satysfakcjonującym i spełniającym wyborem zawodowym. Jednak, aby zostać licencjonowanym rzeczoznawcą, potrzeba czasu i edukacji.

Możesz wziąć udział w kursach, aby rozpocząć karierę rzeczoznawcy nieruchomości, z których wiele można ukończyć online. Zajęcia te możesz znaleźć w szkołach społecznych i prywatnych szkołach nieruchomości.

Po ukończeniu wymaganych kursów nadszedł czas na zdobycie doświadczenia w pracy. Musisz znaleźć licencjonowanego rzeczoznawcę, który będzie chciał cię nadzorować przez pewien czas.

Ilość potrzebnego ci szkolenia zależy od stanu, w którym mieszkasz, i poziomu twojej licencji. W większości stanów musisz odbyć określoną liczbę godzin szkolenia w miejscu pracy, zanim będziesz mógł ubiegać się o licencję.

Będziesz musiał zdać Krajowy Jednolity Egzamin na Rzeczoznawcę (National Uniform Appraisal Examination), aby uzyskać licencję rzeczoznawcy lub certyfikat w zakresie wyceny nieruchomości mieszkalnych lub komercyjnych. Te kwalifikacje pozwolą Ci pracować dla różnych klientów, takich jak kredytodawcy, firmy hipoteczne i agencje rządowe.

Egzamin

W większości stanów musisz zdać egzamin, aby zostać rzeczoznawcą nieruchomości. Może to być test online lub test papierowy. Wymagania egzaminacyjne różnią się w zależności od stanu, ale generalnie wymagają ukończenia kursów przedlicencyjnych, zdobycia doświadczenia w branży i zdania egzaminu.

Atrakerzy muszą również odnawiać swoje licencje co dwa lata. Odnowienie licencji zależy od tego, ile godzin edukacji w zakresie wyceny ukończyłeś i ile godzin doświadczenia zawodowego zdobyłeś w ciągu tych dwóch lat, wyjaśnia Ethington.

Praca rzeczoznawcy majątkowego polega na szacowaniu wartości rynkowej różnych typów nieruchomości, w tym nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Robi to poprzez przeglądanie danych, analizowanie danych i stosowanie swojej wiedzy do rzeczywistych scenariuszy.

Apraiserzy muszą zdać krajowy egzamin, aby uzyskać licencję lub certyfikat, który jest zarządzany przez The Appraisal Foundation. Egzamin ten znany jest jako National Uniform Licensing and Certification Examination.

Licencjonowanie

Aprasy zapewniają obiektywną analizę domów, firm i innych nieruchomości kredytodawcom, sprzedawcom i kupującym. Często badają rejestry publiczne i przeprowadzają wywiady z osobami, które mają związek z daną nieruchomością.

Apartament wyceny nieruchomości to dobry wybór zawodowy dla osób, które lubią analityczny proces szczegółowego oglądania domów. Wymaga to silnych umiejętności analitycznych, krytycznego myślenia i pisania, a także umiejętności miękkich, takich jak obsługa klienta i rozwiązywanie problemów.

Licencjonowani rzeczoznawcy zazwyczaj zdobywają tytuł licencjata w dziedzinie biznesu, ekonomii lub pokrewnej. Mogą również potrzebować zdać egzamin i spełnić wymagania dotyczące kształcenia ustawicznego w celu odnowienia licencji.

W zależności od Twojej specjalizacji, możesz spędzać większość czasu w biurze lub w terenie, przeprowadzając wizyty i analizując informacje o nieruchomościach. Rzeczoznawcy specjalizujący się w nieruchomościach komercyjnych pracują dla banków i firm hipotecznych. Mogą spędzić kilka tygodni na analizowaniu informacji i pisaniu raportów o jednej nieruchomości, zanim przejdą do innej.

Oceń artykuł: Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5