Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz – co to znaczy?

Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz – co to znaczy?

Strona łóżka, na której śpisz, może wiele o tobie powiedzieć, od twojego nastroju po karierę, a nawet dochody. Ale co to dokładnie znaczy?

Cóż, jest to przysłowie, które mówi: „Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. I jest to prawdopodobnie jedno z najczęściej używanych przysłów.

Co to znaczy?

Mimo że każdej nocy śpimy na tym samym łóżku, nikt nigdy nie poprosił nas o jego przesunięcie. Jedynym powodem jest brak miejsca lub potrzeba zmiany pościeli. W rezultacie to dziwne, że nie śpimy więcej. A najlepsze jest to, że nawet tego nie zauważamy! Na szczęście nie jesteśmy obiektem badań, więc dobry sen powinien być na szczycie naszej listy rzeczy do zrobienia. Istnieje jednak wiele problemów związanych ze snem, które należy rozwiązać, zanim osiągniemy nasze cele. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka łatwych do wdrożenia strategii, które możemy zastosować, by zapewnić sobie te upragnione „zera”. Pytanie brzmi: jak znaleźć czas i energię, by sprostać tym wyzwaniom?

Co to znaczy, kiedy się budzisz?

Kiedy się budzisz, twoje ciało i mózg przygotowują się do przejścia z etapu głębokiego snu do stanu lekkiego. Mózg jest zalewany substancjami chemicznymi, takimi jak serotonina i kortyzol, które pomagają ciału i umysłowi się obudzić.

Niektórzy jednak po przebudzeniu mogą nadal czuć się oszołomieni. Nazywa się to paraliżem sennym.

Jeśli czujesz się oszołomiony po przebudzeniu, ważne jest, żebyś poszedł do lekarza, ponieważ może to być spowodowane chorobą. Warunki zdrowotne, które mogą zakłócić Twój sen, to między innymi cukrzyca, menopauza, zaburzenia czynności tarczycy, a nawet problemy z oddychaniem.

Możesz zwiększyć swoje szanse na budzenie się o czasie, tworząc odpowiednią poranną rutynę i mając cel, który chcesz osiągnąć rano. Na przykład, jeśli lubisz chodzić na siłownię, trzymaj swoje ubrania do ćwiczeń w pobliżu, żebyś mógł je szybko znaleźć, kiedy będziesz gotowy do wyjścia. Dzięki temu pozytywnie rozpoczniesz dzień i unikniesz stresującego porannego pośpiechu.

Co to znaczy, kiedy wstajesz rano?

Niektóre poranki są po prostu idealne – budzisz się przed budzikiem, kawa smakuje lepiej, w drodze do pracy nie ma korków i czujesz, że mógłbyś podbić świat.

Ale inne poranki to kompletna katastrofa. Jesteś zmęczony, nie wyspałeś się porządnie i spóźniasz się do pracy.

Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmienić swoje poranki.

Pierwszą rzeczą jest upewnienie się, że śpisz wystarczająco dużo każdej nocy. To podstawa twoich poranków, która wpływa na twoje samopoczucie w ciągu dnia.

Kolejnym nawykiem, który warto pielęgnować, jest wdzięczność. Skupienie się na tym, za co jesteś wdzięczny, niezależnie od tego, czy jest to wschodzące słońce, czysta woda pitna lub Twój dom, pomaga podnieść Twoje wibracje i wprawić Cię w bardziej pozytywny nastrój.

Na koniec spróbuj dokonać jednego aktu dobroci dziennie. Te małe działania przekierują Twój mózg i pomogą Ci dostrzec dobro w ludziach.

Co to znaczy, kiedy kładziesz się spać w nocy?

Kiedy kładziesz się do łóżka w nocy, Twoje ciało przechodzi różne zmiany. Twoje tętno i ciśnienie krwi zaczynają drżeć, mięśnie się rozluźniają, a mózg uwalnia substancje chemiczne wywołujące sen. Mimo całej tej aktywności najważniejszą funkcją jest spokojny sen.

Nie jest tajemnicą, że przeciętny człowiek potrzebuje od 8 do 10 godzin snu, żeby utrzymać zdrowy poziom funkcji poznawczych, ale uzyskanie odpowiedniej ilości snu nie zawsze jest łatwe lub możliwe. Dobra wiadomość jest taka, że są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc sobie w złapaniu nieuchwytnego zzzs.

Najlepiej oceniane wskazówki i triki obejmują: Unikaj kofeiny i tytoniu, zwłaszcza na kilka godzin przed położeniem się do łóżka; kojąca kąpiel, prysznic lub gorąca kąpiel mogą w znacznym stopniu złagodzić niepokój przed snem i przygotować Cię do solidnej drzemki. Wreszcie, staraj się kończyć swoje obowiązki jak najwcześniej przed snem i rozważ użycie alarmu przy łóżku lub aplikacji w smartfonie, która będzie ci przypominać, kiedy nadszedł czas na sen.

Poprzedni artykuł

Jaka moc kosiarki spalinowej?

Następny artykuł

Do czego służy moździerz?

Oceń artykuł: Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz – co to znaczy?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5